15 kolejka - Bolesna porażka w meczu derbowym

29.03.2015r. odbył się mecz 15 kolejki . Rywalem naszej drużyny była ekipa z sąsiedniej wsi - Olimpia Bukowinka. Mecz rozgrywał się w Twardogórze. Od początku spotkania toczyła się twarda gra w środku pola. W 23 minucie bramkę strzałem głową, po dośrodkowaniu, zdobył zawodnik gospodarzy Patryk Kuśmierek. Gra naszego zespołu wyglądała katastroficznie, czego dowodem była druga stracona bramka. W minucie 38 Artur Ladra z ostrego kąta przelobował naszego bramkarza i Olimpia prowadziła już 2:0. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie i to nasza drużyna zaczęła lepiej grać w piłkę. Niestety jedynie "waląc głową w mur". W skutek poprawy gry Polonia zdobyła bramkę kontaktową w 60 minucie. Autorem tego trafienia był Patryk Konarzewski, który z okolicy 30 metrów wstrzelił piłkę w pole karne, tam nikt do niej nie doszedł i wpadła do siatki. Towarzyszyła nam wtedy huśtawka nastrojów, ponieważ już minute po strzelonym golu, bramkarz naszej drużyny, Michał Bogusławski sfaulował zawodnika Bukowinki w polu karnym i słusznie został ukarany czerwoną kartką. Do bramki wszedł zawodnik z pola Daniel Bojanowski i obronił karnego . Strzelec ewidentnie zlekceważył swoje uderzenie. Pomimo gry w osłabieniu Polonia starała się doprowadzić do wyrównania. Bliski był tego dwukrotnie Artur Burdek, który wszedł na boisko po przerwie. Po jednym z jego strzałów piłka odbiła się od słupka, ratując gospodarzy. Mecz znów toczył się w środku pola i było dużo twardej walki, czym dowodem jest ilość kartek. Jednak to nasi rywale podwyższyli na 3:1 w 80 minucie. Przy złym wybiciu piłki naszej drużyny, futbolówkę w polu karnym dostał Artur Ladra i strzelił swojego 2 gola w tym meczu. Wynik już nie uległ zmianie i porażka naszego "KS-u" stała się faktem .

Porażek w swoim meczach doznały ekipy z Łaz Wielkich i Milicza, efektem czego Polonia utrzymała się na pozycji wicelidera ;)